brand: "zelotes"
price: "NZ$104"
currency: NZD
in_stock: true
reviews_count: 5
category: "Zelotes"
store_origin: NZ
region: New Zealand
---
**Brand:** zelotes
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🖱️ Elevate your grip, dominate your game — the vertical mouse revolution is here!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- zelotes enthusiasts
## Why This Product
- Trusted zelotes brand quality
## Description
Specification Button number: 6 Buttons and a control bar USB cable length: 1.8m Product Weight: 165g Product dimensions: 110*72*76mm Resolution: 1500-2400-4000-7000-10000DPI Rate of return: 125-10000Hz Widely Compatible with Windows 2000 / XP / Vista / 7 / 8 / 10 / Linux. Package includes: 1 * Zelotes Ergonomic Vertical Mouse 1 * Instruction Manual
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0894QX7SK |
| Are Batteries Included | No |
| Average Battery Life (in hours) | 12 months |
| Best Sellers Rank | #61,027 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #1,699 in Computer Mice |