| ASIN | B07F17NQJJ |
| Backlight | No |
| Best Sellers Rank | 69,309 in Business, Industry & Science ( See Top 100 in Business, Industry & Science ) 45 in Thermostat Controllers |
| Brand | Eliwell |
| Brand Name | Eliwell |
| Colour | Black |
| Connectivity Protocol | Wi-Fi |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Control Method | Touch |
| Control Type | Button Control |
| Controller Type | Push Button |
| Country Of Origin | United Kingdom |
| Customer Reviews | 5.0 out of 5 stars 1 Review |
| Display Type | Text-based or simple numerical display |
| Finish Type | Matte |
| Included Components | Mounting Brackets, Screws, User Manual |
| Item Shape | Rectangular |
| Item Type Name | THERMOSTAT ID PLUS 974 230V |